Do kogo należy marka WORX i jej początki.

Do kogo należy marka WORX i jej początki.

Powszechnie znana marka urządzeń WORX należy do światowej grupy Positec Tool Corporation, lub po prostu Positec. Jest to firma produkcyjna, która specjalizuje się w produkcji elektronarzędzi oraz sprzętu ogrodniczego i ogrodowego. Główna siedziba firmy znajduje się w Suzhou w Chinach, a szef jej oddziału w Ameryce Północnej w Charlotte w Karolinie Północnej. Positec jest znany z produkcji marek Rockwell Tools i WORX, które można znaleźć w sklepach takich jak Lowe's, The Home Depot, Costco i Walmart.


Historia Positec

 

Chęć stworzenia nowej marki i doświadczenie Toma Duncana sprawiło że WORX jest dzisiaj światową marką.

 

Positec Tool Corporation została założona w Suzhou w Chinach. Przez większość swoich wczesnych lat Positec sprzedawał narzędzia elektryczne firmom i markom takim jak Black & Decker. Gao chciał się rozwinąć, tworząc linię do trawników i sprzętu ogrodniczego, używając własnej marki. Positec wypuścił wczesne wersje narzędzi WORX w Chinach w 2004 roku. Jednym z pierwszych sprzedawanych produktów WORX była akumulatorowa podkaszarka do trawy o nazwie WORX GT.

W tym samym roku Gao poznał Toma Duncana, przedsiębiorcę i byłego dyrektora Vermont American, spółki należącej do niemieckiej grupy Robert Bosch Tool Group. Duncan wprowadził markę Rockwell Tools pod parasolem Positec i został szefem północnoamerykańskiego oddziału firmy w 2005 roku. W końcu będzie sprzedawał zarówno marki WORX, jak i Rockwell z centrali w Charlotte w Karolinie Północnej.

Positec początkowo miał problem ze sprzedażą produktów WORX dużym sprzedawcom detalicznym, ponieważ ci chcieli sprzedawać je jako markę wewnętrzną (a nie markę niezależną). Aby sprzedawać pod marką WORX, firma zdecydowała się na marketing bezpośredni, w tym wykorzystanie informacji reklamowych. Akumulatorowy trymer WORX GT był pierwszym produktem Positec, który został wypromowany za pomocą reklamy w Stanach Zjednoczonych na początku 2007 roku. Do końca tego roku firma sprzedała 313 000 urządzeń WORX GT.

Pierwszym dystrybutorem, w którym pojawiły się produkty WORX, był Lowe's w październiku 2009 roku. Do 2012 roku markę WORX sprzedawano między innymi w Walmart, Costco i The Home Depot. W 2012 roku wzrost sprzedaży Positec wymagał od firmy przeniesiena swojego amerykańskiego centrum dystrybucyjnego z Long Beach w Kalifornii do Huntersville w Karolinie Północnej, aby być bliżej siedziby głównej w Charlotte.

 

Produkty WORX

Marka WORX składa się z wielu narzędzi do trawników i ogrodów. Flagowym produktem marki był WORX GT, lekki akumulatorowy trymer. Zaktualizowane wersje WORX GT są nadal wytwarzane i sprzedawane przez Positec. WORX jest również znany ze sprzedaży takich przedmiotów, jak kosiarki i piły łańcuchowe. Oferuje bezprzewodowe kosiarki elektryczne, które działają wyłącznie na baterie i nie emitują CO2. W 2014 roku WORX wypuścił w pełni zautomatyzowaną kosiarkę (nazwaną „WORX Landroid”), która kosi trawnik automatycznie wracając do stacji ładującej, jeśli akumulator zacznie się rozładowywać. Innymi produktami są: Worx JawSaw -  piła łańcuchowa z częściowo zamkniętym ostrzem, zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie, WORX AeroCart - wózek ogrodowy podobny do taczki, który oferuje 8 różnych funkcji, WORX TriVac - bezprzewodowa elektryczna dmuchawa do liści, która działa również jako próżnia, wózki ogrodowe i inne akcesoria.

 

Wyróżnienia WORX

W 2011 roku Positec został uhonorowany nagrodą Produkt Roku przez DIY Week w kategorii narzędzi ogrodniczych dla dmuchawy do liści, odkurzacza WORX TriVac i akumulatorowej kosiarki Eco.

 

 

Masz pytania? Napisz do nas.