Czy warto kupić robota koszącego?

Czy warto kupić robota koszącego?

Zastanawiasz się czy warto kupić robota koszącego do trawy? Zapoznaj się z jego zaletami i sam podejmij decyzję :)


Czy warto kupić robota koszącego? 

Każdy, kto posiada zadbany ogród, wkłada w jego utrzymanie dużo pracy i wysiłku. Wyhodowanie soczystego trawnika to bardzo czasochłonne zadanie. Takie czynności jak  wertykulacja, grabienie, nawożenie, koszenie, przycinanie krawędzi, utylizacja skoszonej darni wymagają sporo cennego czasu. Kosiarki automatyczne pozwalają zredukować wkład pracy potrzebny na utrzymanie trawnika do minimum. 

Roboty koszące zwane również kosiarkami automatycznymi są odpowiedzią producentów na chęć uproszczenia i umilenia obowiązków, jakie są związane z posiadaniem ogrodu. Jakie są zalety robotów do koszenia trawy i czy warto w nie zainwestować? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. 

 

Zalety kosiarek automatycznych

Oszczędność czasu to jedna z pierwszych zalet, jaką niesie za sobą instalacja robota koszącego trawę. Gdy po szarej zimie nadejdzie upragniona wiosna, każdy marzy o wyjściu na świeże powietrze. Niestety obowiązków związanych z ogrodem w tym okresie przybywa, a do pracy w dalszym ciągu trzeba chodzić. Ostatecznie czasu na relaks pozostaje niewiele. W sezonie trawnik kosimy w odstępach 5 - 7 dni, a w przypadku mulczowania jeszcze częściej. W zależności od tego, jaki mamy sprzęt i tempo pracy skoszenie trawnika o powierzchni 2000m² zajmuje średnio do 5 godzin. 

Kosiarka automatyczna pozwala cieszyć się pięknym trawnikiem bez tracenia cennego czasu. Dzięki temu po ciężkim tygodniu pracy można wypić spokojnie kawę na tarasie, pojechać na rower lub spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. 


Niższe koszty eksploatacji kosiarek automatycznych w porównaniu z tradycyjnymi kosiarkami i traktorkami ogrodowymi. Utrzymanie robota koszącego jest bardzo proste i w porównaniu z tradycyjnym sprzętem przystępne cenowo. Jej konserwacja polega na wymianie nożyków tnących i przetarcia noży w przypadku ich oblepienia przez wilgotną trawę. Nie jest potrzebna wymiana filtra i oleju jak w przypadku urządzeń spalinowych. 


Cicha praca robotów koszących w porównaniu z kosiarkami spalinowymi. Kosiarki automatyczne pracują wydajnie i cicho, dzięki czemu nie trzeba martwić o zakłócanie spokoju sąsiadów.


Brak odpadów z trawnika dzięki systemowi mulczowania. Każdy, kto ma trawnik, wie ile odpadów zostaje po ścięciu trawnika w tradycyjny sposób. Kosiarki automatyczne są zaprogramowane, aby kosić trawę każdego dnia. Robot koszący codziennie przycina tylko niewielki przyrost, który działa jak nawóz, wspomaga ukorzenianie trawnika, dzięki czemu trawnik staje się gęsty jak dywan.


Bezpieczne dla dzieci i otoczenia dzięki wbudowanym zabezpieczeniom. Większość robotów do koszenia trawy posiada zabezpieczenie, które wyłączy noże tnące jak tylko robot zostanie podniesiony lub przechylony. Posiadają również czujniki zderzenia, osłony noża oraz awaryjny przycisk stop. W celu dobrania najbezpieczniejszego robota zachęcamy do konsultacji ze specjalistą. Osobiście jesteśmy w stanie pomóc w dobraniu i instalacji robota koszącego w Bydgoszczy i okolicach. Jak również na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. 


Bezpieczne dla zwierząt. W naszej ofercie znajdziecie modele kosiarek automatycznych, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia dla bardzo ciekawskich zwierzaków.  Dodatkowe funkcjonalności niektórych kosiarek automatycznych pozwalają na bezpieczną pracę w bliskiej odległości od zwierzęcia. Gdy zwierzę znajdzie się obok robota koszącego, urządzenie  wyłączy noże tnące. Zapytaj o to naszego specjalistę od robotów koszących w Bydgoszczy. 

Szukasz robota koszącego i instalacji w kujawsko-pomorskim?

W zależności od powierzchni trawnika, jego nachylenia oraz dodatkowych oczekiwań jesteśmy w stanie dobrać dla Ciebie i Twojego ogrodu najkorzystniejszy model z możliwych. Zadzwoń, a my podjedziemy na Twój ogród w celu niezobowiązującej, darmowej wyceny. 

Masz pytania? Napisz do nas.